Quantcast
Channel: AWOL - The Ancient World Online
Viewing all articles
Browse latest Browse all 14173

Open Access Journal: Rocznik Orientalistyczny

$
0
0
Rocznik Orientalistyczny 
ISSN: 0080-3545
Rocznik Orientalistyczny (Lwów-Kraków-Warszawa od 1915) to najstarsze polskie i jedno z najstarszych w Europie czasopismo orientalistyczne założone we Lwowie przez grupę uczonych lwowskich, krakowskich i warszawskich. W latach 1923-1952 był organem Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego, później PAN (początkowo wydawany przez Zakład Orientalistyki, a po jego likwidacji przez Komitet Nauk Orientalistycznych). 

Obecnie funkcję redaktora naczelnego sprawuje arabista prof. M. Dziekan. Do 2012 r. ukazało się 65 tomów czasopisma, od wielu lat w formie dwóch zeszytów rocznie. Obecny nakład wynosi 200 egzemplarzy.


Rocznik Orientalistyczny znajduje się w zasobach wszystkich najważniejszych bibliotek światowych w ośrodkach prowadzących badania na krajami Azji Afryki. Rocznik Orientalistyczny publikuje studia polskich i zagranicznych orientalistów z różnych dziedzin: literaturoznawstwa, językoznawstwa, historii, antropologii kulturowej itp. Publikacje ukazują się w językach obcych (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) ze streszczeniami w języku angielskim. Niektóre tomy Rocznika Orientalistycznego mają charakter monodyscyplinarny lub monotematyczny i poświęcone są np. wybitnym polskim orientalistom, przez co zawierają szczególnie wartościowe z punktu widzenia tej nauki materiały. 

Zespół redakcyjny Rocznika Orientalistycznego składa się z grupy wybitnych polskich i zagranicznych badaczy z rozmaitych dziedzin (arabistyka, japonistyka, sinologia, tybetologia, afrykanistyka, indologia). Czasopismo dysponuje obecnie strona internetową, której zawartość jest stale uzupełniana.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 14173

Latest Images

Trending Articles





Latest Images